Lektorzy i pracownicy

Nasi lektorzy i pracownicy

Kursy podstawowe i średniozaawansowane prowadzone są u nas przez lektorów z wyższym wykształceniem lingwistycznym lub filologicznym. Kursy zaawansowane natomiast prowadzą native speakerzy z uprawnieniami do nauczania języka francuskiego jako języka obcego. Kandydaci na przyszłych lektorów przechodzą kilkustopniowy proces rekrutacji gwarantujący, że zatrudnieni zostaną tylko najlepsi, którzy oprócz doskonałej znajomości języka francuskiego posiadają odpowiednie predyspozycje pedagogiczne. Przez cały okres pracy w Szkole Języka Francuskiego przy TPPF wszyscy lektorzy objęci są stałą opieką metodyka, co stanowi o  jakości prowadzonych przez nas zajęć. Wszyscy nasi lektorzy to prawdziwi pasjonaci nauczania, absolwenci prestiżowych uczelni krajowych i zagranicznych, a przede wszystkim otwarci i sympatyczni ludzie, którzy są ciekawi świata i nie stoją w miejscu.

Nasi pracownicy dbają o dobry wizerunek Szkoły i troszczą się o naszych Słuchaczy. To dzięki nim informacja o kursach jest zawsze rzetelna, grupy świetnie skomponowane, a obsługa Słuchaczy sympatyczna i profesjonalna. 
A co mówią sami o sobie?Urszula Garbacz

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a następnie magisterskie studia uzupełniające na UW. Francuski to moja praca i moja pasja, a praca w Szkole Towarzystwa Przyjaźni Polsko Francuskiej to czysta przyjemność:) Uwielbiam czytać biografie i powieści historyczne oraz oglądać filmy kostiumowe.
Gdybym znalazła się na bezludnej wyspie,... to wreszcie odpoczęłabym, mam nadzieję że znalazłabym się tam z jakąś fajną książką i przeczytałabym ją w spokoju, a potem... pewnie zaczęłabym dzwonić do znajomych, żeby mnie zabrali bo mi się chce do ludzi!!!!


Karolina Wawrzonek

Skończyłam oczywiście romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracuję oczywiście jako lektor i tłumacz. Język francuski to cudowne brzmienia, wspaniali ludzie, gramatyka z zagadkami a praca w naszej Szkole to obcowanie z tym wszystkim na co dzień, sama przyjemność.
Moje pasje? Uwielbiam czytać książki, plotkować, piec ciasta i leniuchować.
Gdybym znalazła się na bezludnej wyspie... Szybko musiałabym z niej wrócić, ponieważ nie miałabym tam z kim rozmawiać.Redouan Abarchan

Wykładowca akademicki na wydziale neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent filozofii i psychologii na Uniwersytecie Paris VII. Doktor Nauk Psychologicznych, specjalnośc Psychologia Społeczna na Uniwesytecie Paris V.  Dyplomowany nauczyciel języka francuskiego jako języka obcego (FLE). W naszej Szkole prowadzi kursy egzaminacyjne, przygotowujące do dyplomów DELF i DALF.

              


 Dominika Jelonkiewicz


W 2003 roku ukończyłam studia w Centrum Nauczycielskim Kolegiów Języków Obcych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 roku pracuję jako lektor języka francuskiego w szkole. Regularnie uczestniczę w szkoleniach organizowanych dla lektorów przez Stowarzyszenie na rzecz jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.
Moją największą pasją są podróże. Posiadam uprawnienia pilota wycieczek, które zrobiłam, aby zaspokajać chęć poznawania nowych miejsc. Od pewnego czasu bliższe mojemu sercu są jednak podróże rodzinne :)
Wolny czas spędzam głównie na zabawach z moją 2,5 letnią córeczką. Jeśli mam więcej czasu to staram się zawsze gdzieś wyjechać, poczytać dobrą książkę lub zaprosić znajomych na dobrą kolację własnej produkcji.
Moim największym marzeniem jest rejs statkiem po Morzu Śródziemnym.
Agnieszka Dryjańska

Jestem absolwentką Wydziału Romanistyki gdzie aktualnie studiuje na studiach doktoranckich.  Interesuje mnie wiele różnych dziedzin ale głównie technologie internetowe i języki obce. Ostatnią moją pasją jest uczenie dzieci języka francuskiego. Fascynuje mnie zaangażowanie dzieci w poznawanie świata. Ich otwartość na wszystko co nowe i spontaniczna chęć współpracy. Myślę, że doskonale wykorzystuje się te cechy dziecięce rozpoczynając jak najwcześniej naukę języków obcych. Wtedy nauka jest po prostu zabawą, w której bierze udział także nauczyciel. :)


  
 
Nauka języka to inwestycja długoterminowa. Zastosowane metody, kwalifikacje kadry i podstawa programowa wpływają na tempo nauki i osiągane rezultaty. Naszą najmocniejszą stroną jest doskonała kadra lektorów oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów języka francuskiego. Jakość i rezultaty gwarantowane są przez renomę Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej, założyciela Szkoły.

Francuski z klasą, Kursy z wynikami

Nasza Szkoła proponuje kursy francuskiego w oparciu o podstawę programową opracowaną specjalnie dla nas przez prof. dr hab. Jolantę Zając. To nowoczesny i skuteczny sposób nauczania, który przynosi znakomite efekty zarówno wśród dorosłych jak i u dzieci. Dzięki niemu nasi uczniowie przyswajają sobie język sprawnie i szybko, a czas jaki poświęcają na naukę jest maksymalnie wykorzystany. To szczególnie ważne dla klientów z miasta tak dynamicznego, jak Warszawa, gdzie liczy się przede wszystkim efektywność.

Odpowiednio dobrana metoda ma szczególne znaczenie, gdy chodzi o francuski dla dzieci. Najmłodsi uczniowie są szczególnie wymagający, dlatego nasze kursy francuskiego odbywają się w niewielkich, 5-6 osobowych grupach. Wszystkie ćwiczenia dopasowane są do ich potrzeb, dzieci śpiewają, rysują, wycinają... Takie podejście sprawia, że szybko, przy okazji dobrej zabawy, uczą się języka.

Szkoła francuskiego ze znakiem jakości

Niezależnie od poziomu, każdy z uczestników naszych kursów zdobywa umiejętności w zakresie rozumienia ze słuchu, mówienia, rozumienia tekstu pisanego i samego pisania. Słuchaczy, którzy pragną niezależnego potwierdzenia swojego poziomu znajomości języka, efektywnie przygotowujemy do zdobycia certyfikatów DELF i DALF.

Szkoła Języka Francuskiego przy TPPF
ul. Bracka 5, 00-501 Warszawa
tel.: (22) 621 29 63 kom. 693 021 225
biuro@szkolafrancuskiego.pl

realizacja: e-solution 2008